Τα ονόματα των 153 υποψηφίων του Γ. Πατούλη


Όλα τα ονόματα των υποψηφίων περιφερειακών συμβούλων του επικεφαλής του συνδυασμού « Νέα Αρχή για την Αττική» και υποψηφίου περιφερειάρχη , Γιώργο Πατούλη , είναι τα εξής:

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ

1. Αβραμοπούλου Ελένη, Τραπεζικός Υπάλληλος
2. Αγγελόπουλος Γεώργιος, Εργαζόμενος στις ΟΔΙΚΕΣ ΣΥΚΟΙΝΩΝΙΕΣ Α.Ε.
3. Αλυμάρα Σοφία, Χειρουργός Οφθαλμίατρος
4. Βέργη Αγγελική (Λίνα), Συνταξιούχος Υπάλληλος Αεροπορικών εταιρειών
5. Βλάχος Γεώργιος, Πτυχιούχος Ηλεκτρονικός Μηχανικός, Γραμματέας του Περιφερειακού Συμβουλίου της Περιφέρειας Αττικής
6. Γαλανοπούλου Χριστίνα, Πτυχιούχος Φυσικής Αγωγής – Προπονήτρια Στίβου
7. Γαλή Νικολίτσα (Νινέτα), Φιλόλογος
8. Γαροφαλάκη-Ντίντα Μαρία, Συνταξιούχος, Διευθυντικό στέλεχος Ολυμπιακής Αεροπορίας, Εκλεγμένη Δημοτική σύμβουλος δημοτικού διαμερίσματος του Δήμου Αθηναίων
9. Γιαννόπουλος Λάμπρος, Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Πανεπιστημίου Αθηνών
10. Γκόρου- Ρόντου Αμαλία, Φιλόλογος
11. Δημόπουλος Γεώργιος, Διδάκτωρ Χημικός Μηχανικός ΕΜΠ, τ. Αντιδήμαρχος Δήμου Αθηναίων
12. Δρόσος Θεοφάνης, Ιατρός Παθολόγος
13. Καλογήρου Φανή (Φαίη) – Χριστίνα, Οικονομολόγος
14. Κοκόσης Ευάγγελος, Συνταξιούχος Υπάλληλος Ο.Α.
15. Κοντόγγονα-Γιαννάκη Ελένη, Δημόσιος Υπάλληλος
16. Κουρή Μαρία, Ιατρός Ακτινοδιαγνώστης, Αντιδήμαρχος Παιδείας Δήμου Ηλιούπολης
17. Κουτσογιαννόπουλος Θεόδωρος (Θοδωρής), Διευθυντής Επικοινωνίας σε θέματα προώθησης του Ιατρικού Τουρισμού στην Ελλάδα
18. Κωνσταντόπουλος Γεώργιος, Δικηγόρος, Αναπληρωτής Δημάρχου και Αντιδήμαρχος Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης
19. Λιακόπουλος Αλέξανδρος, Ταξίαρχος Αστυνομίας εν αποστρατεία
20. Λογοθέτης Κίμων, εκπαιδευτής οδήγησης και κυκλοφοριακής αγωγής
21. Μαγουλάς Αθανάσιος, ανθυπαστυνόμος, πρώην Αντιδήμαρχος στον Καλλικρατικό Δήμο Μακρακώμης
22. Μαρκάκη Ευαγγελία (Λίλλιαν), Ψυχίατρος – Ψυχοθεραπεύτρια
23. Μήλας Παναγιώτης, Ακτιβιστής
24. Μητριάνου Ιουλία (Τζούλη), Απόφοιτος Διοίκησης Επιχειρήσεων
25. Μπέλλου Ζέτα-Αικατερίνη, Ιδιοκτήτρια κέντρων ξένων γλωσσών – καθηγήτρια
26. Μπιτουλιώτης Χρήστος, Δημοτικός Υπάλληλος στο Δήμο Αθηναίων
27. Μπουλούκος Γεώργιος, Δικηγόρος παρ’ Αρείω Πάγω
28. Μωραϊτάκης Γεώργιος, Ελεύθερος Επαγγελματίας, Πρόεδρος Τρίτης Κοινότητας του Δήμου Αθηναίων

29. Ντόβας Φίλιππος, Καθηγητής Παραϊατρικών Επαγγελμάτων Υγείας, τ. Διαιτητής Ποδοσφαίρου Α’ Εθνικής FIFA UEFA
30. Οικονόμου Ιωάννης, Πρόεδρος Σωματείου Ταχυδρόμων ΕΛΤΑ Αθήνας και Νομού Αττικής
31. Παπαδόπουλος Παύλος, Βιοτέχνης
32. Πιστόλας Δημήτριος, Νοσηλευτής και Μέλος του ΔΣ της Ένωσης Νοσηλευτών Ελλάδος
33. Πλατάνα Ελένη, Απόφοιτη Ιατρικής Σχολής Αθηνών και Παγκόσμια πρωταθλήτρια πυγμαχίας
34. Πολυμερόπουλος Βασίλειος, Πτυχιούχος Διοίκησης Επιχειρήσεων, Πρόεδρος του Συλλόγου Εργαζομένων στο Δήμο Αθηναίων
35. Ρασσιάς (Ρώμας) Χαράλαμπος (Χάρης), Ηθοποιός Σεναριογράφος και Στιχουργός
36. Σπανού Σπυριδούλα-Κυριακούλα (Κική), Εκλεγμένο Μέλος στο ΔΣ της «Παναθηναϊκής»
37. Στεφανίδης Δημήτριος, Καθηγητής Φυσικής Αγωγής, Ιδρυτής και Πρόεδρος του Σωματείου Αποκατάστασης και Ειδικής Αγωγής «Παναγία Ευαγγελίστρια»
38. Τομπούλογλου Ιωάννης, Τελωνειακός Υπάλληλος, δημοτικός σύμβουλος στο Δήμο Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας
39. Τρανούλη Αθηνά, Σχεδιάστρια Μόδας
40. Τριάντος Στυλιανός, Ιατρός ΩΡΛ
41. Τσούτσουρας Κωνσταντίνος, Ιατρός Μικροβιολογίας – Βιοπαθολογίας

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

1. Αυγερινός Αθανάσιος, Οικονομολόγος, πρώην Αντινομάρχης Ανατολικής Αττικής
2. Βλάχου Γεωργία, Ελεύθερος Επαγγελματίας

3. Γιαρένης Δημήτριος, Ασφαλιστής, Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Διονύσου
4. Καλύβας Δημήτριος, Υπάλληλος ΔΕΔΔΗΕ
5. Καρασαρλής Αναστάσιος (Τάσος), Υψηλόβαθμο Τραπεζικό Στέλεχος, Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Διονύσου και νυν Αντιπρόεδρος
6. Καρατζάς Γεώργιος, Πολιτικός Μηχανικός, Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Παλλήνης
7. Κατσανδρή Αικατερίνη, Ιατρός Παθολόγος
8. Κατσιγιάννης Αθανάσιος, Πολιτικός Μηχανικός, πρώην βουλευτής
9. Κατσίκης Δημήτριος, Πολιτικός Μηχανικός, Πρώην Αντινομάρχης Ανατολικής Αττικής
10. Κιούκης Δημήτριος, Επιχειρηματίας, πρώην Αντιπρόεδρος του Καλλικρατικού Δήμου Βάρης – Βούλας – Βουλιαγμένης
11. Κοσμίδη Ευρώπη, Διπλωματούχος Πολιτικός Μηχανικός
12. Κουλουβράκη Ιωάννα (Γιάννα), Δικηγόρος, Αντιδήμαρχος Τεχνικής Υπηρεσίας Δήμου Λαυρεωτικής
13. Λεντή Άννα – Βασιλεία, Οικονομολόγος, Πρόεδρος Δημοτικής Κοινότητας Βουλιαγμένης, Δήμου Βάρης-Βούλας-Βουλιαγμένης
14. Λυμπεροπούλου – Καραγιάννη Χριστίνα, Πολιτικός Μηχανικός, Εκλεγμένη Τοπική Σύμβουλος στο Δήμο Παιανίας
15. Μπαϊρακτάρης Πολυχρόνιος, Ιατρός βιοπαθολόγος – μικροβιολόγος
16. Οικονομάκος Ιωάννης, Γενικός Γιατρός, πρώην Δήμαρχος Ωρωπού
17. Πέππας Νικόλαος, Οικονομολόγος-Επιχειρηματίας, τ. Αντινομάρχης Ανατολικής Αττικής, Παρολυμπιονίκης
18. Σοφιανός Νικόλαος, Επιχειρηματίας
19. Στάμου Νικόλαος, Επιχειρηματίας, πρώην Αντιδήμαρχος Λαυρεωτικής
20. Σύρμας Αγγελής, πρώην Δήμαρχος Αυλώνα Αττικής

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ

1. Βάρσου Μαργαρίτα, Ιδιωτική Υπάλληλος, απόφοιτη τμήματος Πολιτικών Επιστημών
2. Βρύνα Φωτεινή, Επικεφαλής Γραφείου Ισότητας ΕΝΠΕ, Περιφερειακή Σύμβουλος Βορείου Τομέα της Περιφέρειας Αττικής

3. Δαλιάνη Φωτεινή, Αρχιτέκτων Μηχανικός
4. Δημητρέλλος Ευάγγελος, Ιατρός Κλινικός Παθολόγος, Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Βριλησσίων
5. Δουνδουλάκη Ελένη, Δρ. Θεατρολόγος, πρώην Αντιδήμαρχος Δήμου Ψυχικού

6. Ευσταθόπουλος Σπυρίδων, πρώην ανώτατο στέλεχος σε θέματα Περιφερειακής Πολιτικής στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο
7. Ζαννή Ασημίνα (Μανίνα), Υπάλληλος Ακαδημίας Αθηνών
8. Κατσαγκόλης Ιωάννης, Οικονομολόγος Υγείας, Ραδιολόγος Ακτινολόγος
9. Κατσιουγιάννη (Stridborg) Μερόπη (Marie), Οδοντίατρος
10. Κεφαλογιάννη Λουκία, Απόφοιτη Διοίκησης Επιχειρήσεων
11. Κεχρής Ιωάννης, Γενικός Χειρουργός, Δημοτικός Σύμβουλος στο Δήμο Παπάγου-Χολαργού
12. Κόκκαλης Βασίλειος, Αντιδήμαρχος Καθαριότητας, Περιβάλλοντος, Τεχνικών Έργων και Πολιτικής Προστασίας στο Δήμο Αμαρουσίου
13. Κοσμάς Δημήτριος, Οικονομολόγος – Σύμβουλος Διοίκησης Επιχειρήσεων
14. Κούρταλης Κωνσταντίνος, Πολιτικός Μηχανικός, Εμπειρογνώμονας του ΤΕΕ
15. Λαδόπουλος Θρασύβουλος (Βάκης), Εργαζόμενος στον Τραπεζικό τομέα και στον τομέα Τηλεπικοινωνιών
16. Λεονάρδου Πολυτίμη, Ιατρός Ακτινολόγος, Μέλος του ΔΣ του ΙΣΑ
17. Νάνου Πηνελόπη, Καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής
18. Παπαδοπούλου Βαρβάρα (Βάνα), Χημικός Μηχανικός
19. Πίσπα Γεωργία, Υπ. Διδάκτωρ Φιλοσοφίας ΕΚΠΑ
20. Σαντοριναίος Νικόλαος, Αναπληρωτής Προϊστάμενος στο Δήμο Κηφισιάς
21. Σιδέρης Ιωάννης, Αντιδήμαρχος Περιβάλλοντος και Καθαριότητας Δήμου Αγίας Παρασκευής
22. Σπηλιωτοπούλου Βασιλική (Βάσω), πρώην δήμαρχος Εκάλης
23. Τσάκωνα Ασημίνα – Γεωργία, Αρχιτέκτων Μηχανικός
24. Ψυχόπαιδας Λεωνίδας, Απόφοιτος Μηχανικός Ηλεκτρονικών Υπολογιστών & Πληροφορικής, Πρώην Δημοτικός Σύμβουλος Νέας Ερυθραίας

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
1. Γεωργόπουλος Γεώργιος, Ιατρός, Πρώην Δήμαρχος Ελευσίνας

2. Κοσμόπουλος Ελευθέριος, Πολιτικός Μηχανικός, Αντιδήμαρχος Δήμου Μεγαρέων
3. Λινάρδος Ιωάννης, Απόστρατος Αξιωματικός Λιμενικού Σώματος
4. Πέππας Χρήστος, Χημικός Μηχανικός, στέλεχος Ελληνικών Πετρελαίων
5. Σωτηρίου Ιωάννης, Υπάλληλος στα Ναυπηγεία Ελευσίνας
6. Τζανόπουλος Μιχάλης, Ελεύθερος Επαγγελματίας

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ

1. Αγγελοπούλου Μαρία, Ελεύθερη Επαγγελματίας, πρώην Δημοτική Σύμβουλος
2. Αλεξανδράτος Χαράλαμπος (Μπάμπης), Δάσκαλος – Πολιτικός Επιστήμονας
3. Αλεξοπούλου Σταματούλα (Ματίνα), Ιδιωτική Υπάλληλος
4. Αστρινάκη Χρυσούλα (Χρύσα), Οικονομολόγος
5. Βίγλας Αθανάσιος, Πρόεδρος Πανελληνίου Συλλόγου Παραπληγικών
6. Δουγένης Αντώνιος, Ελεύθερος Επαγγελματίας
7. Ζέρβα (Διαμαντή) Μαρία, Οικονομολόγος, Δημοτική Σύμβουλος του Δήμου Ιλίου
8. Κανελλόπουλος Δημήτριος, Δικηγόρος Αθηνών
9. Καραβίτης Πέτρος, βετεράνος ποδοσφαιριστής, τ. Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Υπηρεσίας Δήμου Χαϊδαρίου
10. Κεμεντζετζίδης Κυριάκος, Ελεύθερος Επαγγελματίας
11. Κεραμύδας Λάμπρος, Υπάλληλος Δήμου Αθηναίων
12. Λεωτσάκος Ανδρέας, Ελεύθερος Επαγγελματίας, Αντιδήμαρχος Δήμου Αγίας Βαρβάρας
13. Μακρίδου-Καραπιδάκη Ειρήνη, Δικηγόρος Αθηνών
14. Μουλιάτος Δημήτριος, Πρόεδρος Σωματείου Λαϊκών Αγορών
15. Οφθαλμίδης Παναγιώτης, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, Μέλος Πολιτικής Επιτροπής ΝΔ
16. Παπασπύρου Αθανασία, Χημικός
17. Ρέτζιου Αμαλία, Έμπορος – ελεύθερος επαγγελματίας
18. Σπυρακόπουλος Ιωάννης, Ιατρός Παθολόγος
19. Σπυράκος Ανδρέας, Απόφοιτος στρατιωτικής σχολής ΤΑΥΥ/ΣΕΤΗΛ
20. Τόλης Ιωάννης-Παναγιώτης, Πρωταθλητής kick boxing, φοιτητής Ιατρικής

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΗΣΩΝ
1. Θεοδωρακοπούλου-Μπόγρη Βασιλική (Βάσω), Ιδιοκτήτρια εκπαιδευτικών δομών, καθηγήτρια Ξένων Γλωσσών
2. Κουλιζάκος Μιχαήλ, Γενικός Γραμματέας Ένωσης Καταναλωτών Ελλάδας
3. Παπασσάβας Όμηρος, Πρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου και Αντιδήμαρχος Δήμου Σαλαμίνας

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΤΙΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ
1. Αδαμόπουλου Γεωργία (Τζίνα), Τελειόφοιτη στη Σχολή Πολιτικών Μηχανικών του ΕΜΠ
2. Αλαφογιάννη Μαρία, Εργοδηγός δομικών έργων
3. Ανανιάδου-Παγουρτζή Μαρία, στέλεχος σε μεγάλες εταιρείες πληροφορικής, Αντιδήμαρχος Δήμου Αλίμου
4. Βιδάλη Μαρία (Μαίρη), Ηθοποιός
5. Γεράγγελου Αλεξάνδρα (Σάντρα), Λογίστρια – φοροτεχνικός Α’ τάξης
6. Γιάνναρος Θεόδωρος, Βιολόγος, Διοικητής Νοσοκομείου «Ελπίς»
7. Γκόρης Δημήτριος, Εκδότης
8. Γρηγορίου Ηλίας, Οικονομολόγος, Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Αλίμου
9. Θεοδωρόπουλος Χρήστος, Δικηγόρος
10. Καϊσίδου Δέσποινα, Επιχειρηματίας
11. Κοκκώνης Παναγιώτης, Ιατρός Πνευμονολόγος – Φυματιολόγος
12. Μαμαλάκης Στυλιανός, Μαθηματικός MSc – Συγγραφέας
13. Μπούλιας Ελευθέριος, Φυσικός, πρώην ΓΓ Νέας Γενιάς
14. Νάνου Δήμητρα, Δικηγόρος
15. Πάγκαλης Ανδρέας, Ειδικός Παθολόγος, Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Νέας Σμύρνης
16. Πασβαντίδης Χαράλαμπος (Χάρης), Οικονομολόγος, πρώην Αναπληρωτής Νομάρχης Αθηνών
17. Πολίτης Βασίλειος, Υποναύαρχος Π.Ν. (ε.α.)
18. Σταμούλης Δημήτριος, Πτυχιούχος Πληροφορικής, Αντιπρόεδρος της Ανωτάτης Συνομοσπονδίας Πολυτέκνων Ελλάδας
19. Τζιγκουνάκης Χαραλάμπος (Μπάμπης), Αντιστράτηγος εν αποστρατεία
20. Τριβυζάκης Μιχαήλ, Ειδικός Παθολόγος Γαστρεντερολόγος, Δημοτικός Σύμβουλος του Δήμου Μοσχάτου – Ταύρου
21. Χατσίκας Δημήτριος, Ταξίαρχος (ΠΖ) εν αποστρατεία, εκλεγμενο μέλος της ένωσης απόστρατων αξιωματικών

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

1. Αντωνάκου Σταυρούλα, Ολυμπιονίκης, Παγκόσμια Πρωταθλήτρια Υδατοσφαίρισης
2. Βοϊδονικόλας Σταύρος, Απόστρατος Αξιωματικός του Λιμενικού Σώματος, Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Πειραιά
3. Γαλανός Νικόλαος, π. βουλευτής Β ΠΕΡΑΙΑ ΠΑΣΟΚ, π. περιφερειακός Σύμβουλος Αττικής
4. Γιαννακάκου Ευαγγελία (Λίτσα), οδοντίατρος
5. Γούλας Αντώνιος, Απόφοιτος Οικονομικών – Σύμβουλος Επιχειρήσεων
6. Δημαράκη Γεωργία (Τζίνα), Δικηγόρος
7. Ευσταθόπουλος Σαράντος (Σαραντάκος), Μαθηματικός, τ. Δημοτικός Σύμβουλος και Αντιδήμαρχος Πειραιά
8. Καλαϊτζάκη Ελένη, εργαζόμενη στην ΟΣΥ Α.Ε. ΟΔΙΚΕΣ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΕΣ Α.Ε.
9. Κρητικού – Χαμπαρτσουμιάν Αρετή, Διεθνολόγος
10. Μαχαίρα (Αλκαίου) Ελένη (Λένα), Καλλιτέχνης – Τραγουδίστρια
11. Μελάς Σταύρος, Μηχανολόγος – Μηχανικός
12. Μονέος Νικόλαος, Διαμερισματικός Σύμβουλος στη Νίκαια και Δημοτικός Σύμβουλος
13. Μπαρμπαγιάννη – Αδαμοπούλου Ευγενία, Δικηγόρος, πρώην δημοτική σύμβουλος Δήμου Κερατσινίου – Δραπετσώνας
14. Μώρου Αγγελική, Απόφοιτη Πανεπιστημίου Πειραιά
15. Παπαγεωργίου Νικόλαος, Επιχειρηματίας
16. Παπασταφίδα (Βολίκα) Ελένη, Ιατρός Γυναικολόγος
17. Πέτρακα Ελένη, Απόφοιτος ΕΣΔΥ
18. Ρώσσου Άννα, Απόφοιτος Διοίκησης επιχειρήσεων με πολυετή εμπειρία στον τουριστικό και ξενοδοχειακό κλάδο